Fundacja PZU wspiera Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie.

Do Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie trafił nowoczesny sprzęt medyczny zakupiony ze środków Fundacji PZU.

Do Szpitala w Wołominie trafił nowoczesny sprzęt medyczny zakupiony ze środków Fundacji PZU. Jest to odpowiedź na apel Adama Lubiaka – Starosty Wołomińskiego o wsparcie funkcjonowania powiatowej placówki w związku z koniecznością zapewnienia miejsca do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem COVID-19.

Zgodnie z wnioskiem przygotowanym przez Wydział Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Wołominie, do Szpitala trafiły:
– 4 Elektrokardiografy (EKG),
– mobilna lampa zabiegowa,
– 2 cystoskopy,
– 2 ssaki elektryczne
– wielofunkcyjny wózek.

Nowe urządzenia zapewnią sprawniejszą opiekę nad pacjentami i ułatwią pracę kadry medycznej.
– Dziękuję Fundacji PZU za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku oraz pracownikom Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej, którzy profesjonalnie przygotowali dokumentację i sprawnie przeprowadzili przetarg – powiedział Starosta Adam Lubiak.
Pozyskany sprzęt wykorzystywany jest na oddziale dla pacjentów zakażonych COVID-19, który zgodnie z decyzją Wojewody został utworzony w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie. Odział dysponuje 60 łózkami oraz 12 respiratorami.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.