Przyznano środki z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

Rząd przyznał kolejne środki w ramach II edycji Polskiego Ładu, Rządowy Program Odbudowy Zabytków. Dofinansowanie trafi do gmin powiatu wołomińskiego na różne prace związane z lokalnymi zabytkami. Łączna kwota dofinansowania to prawie 14 milionów złotych.

Gmina Dąbrówka pozyskała milion złotych na renowację wnętrza kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce – Etap 2

Gmina Jadów otrzymała 350.000 złotych na remont zabytkowych organ w Kościele pod wezwaniem Odnalezienia Krzyża Św. w Jadowie.

Gmina Klembów otrzymała 400.000 złotych na remont dachu w Pałacu Łuszczewskich w Woli Rasztowskiej.

Gmina Marki otrzymała 392.000 złotych na wymianę i rekonstrukcję części stolarki okiennej w budynku Pałacyk Braci Briggs wraz z obrobieniem glifów, wymianą parapetów wewnętrznych i zewnętrznych. Druga dotacja na kwotę 392 tysiące złotych przeznaczona jest na kompleksową pielęgnację drzewostanu i terenu w zabytkowym Parku Braci Briggsów.

Gmina Poświętne otrzymała milion złotych na prace restauratorskie i budowlane na cmentarzu parafialnym w Poświętnem.

Gmina Tłuszcz również otrzymała milion złotych na renowację kościoła Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Stanisława w Postoliskach.

Miasto Wołomin otrzymało 1.323.000 złotych na prace remontowe zabytkowego budynku Kościoła Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie.

Gmina Kobyłka otrzymała 1.300.000 złotych na rewitalizację domu Wilhelma Lewego w Kobyłce- etap II.

Gmina Zielonka otrzymała 1.300.000 złotych na zabezpieczenie i zachowanie stanu zabytkowego budynku kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce.

Starostwo Powiatowe w Wołominie otrzymało dofinansowanie do trzech projektów. 882.000 złotych przeznaczone będzie na renowację zabytkowej architektury na cmentarzu parafii Św. Trójcy w Kobyłce. 1.176.000 złotych przeznaczone zostanie na renowację zabytkowych pomieszczeń L.O. w Radzyminie. Aż 3.420.000 złotych przeznaczone zostanie na hydroizolację budynków zespołu pałacowo-parkowego w Chrzęsnem.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.