13 nielegalnych cudzoziemców ujawnionych w naczepie tira

W niedzielę (26.11) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin we współdziałaniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie ujawnili i zatrzymali 13 cudzoziemców, którzy ukryci w naczepie tira prawdopodobnie nielegalnie przekroczyli granicę państwową ze Słowacji do Polski.

Do ujawnienia 11 mężczyzn i dwóch kobiet doszło na jednej ze stacji paliw w powiecie wołomińskim, w wyniku informacji przekazanej przez kierowcę tira – 39-letniego obywatela Turcji, który podczas postoju, usłyszał z wnętrza naczepy niepokojące uderzenia w poszycie samochodu. Po przybyciu na miejsce mundurowych oraz otwarciu naczepy, wewnątrz ujawniono 13 młodych cudzoziemców w tym dwie kobiety – ukrytych między przewożonym towarem. Cudzoziemcy nie posiadali żadnych dokumentów tożsamości ani środków pieniężnych – oświadczyli jedynie, że są obywatelami Afganistanu, Erytrei, Bangladeszu, Somalii, Etiopii i Gwinei.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin dokonali wobec nich kontroli legalności pobytu na terytorium naszego kraju, w wyniku której stwierdzono, że żaden z cudzoziemców nie posiada zarówno dokumentów tożsamości jak i pobytowych. Cała trzynastka została zatrzymana w związku z naruszeniem przepisów ustawy o cudzoziemcach oraz art. 264 § 2 kodeksu karnego tj. nielegalnego przekroczenia granicy państwowej podstępem. Prawdopodobnie ich docelowym krajem miały być Niemcy.

Wszelkie okoliczności zarówno zdarzenia jak i szczegółów nielegalnej podróży zostaną zbadane przez Straż Graniczną podczas czynności z udziałem tłumaczy. W charakterze świadka został przesłuchany kierowca, który – jak oświadczył – nie był w żaden sposób powiązany z nielegalnym przerzutem imigrantów przez granicę i nie miał świadomości, że w naczepie tira, którym podróżował na Litwę znajdują się cudzoziemcy. Aktualnie trwają czynności administracyjne i procesowe w sprawie.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.