Akcja „Prędkość” na drogach powiatu wołomińskiego

Kilka dni temu, od wczesnych godzin porannych Policja na terenie całej Polski przeprowadziła akcję kontrolno-prewencyjną pod nazwą „Prędkość”. Takie działania odbyły się również na terenie powiatu wołomińskiego. Pięć załóg policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Wołomina kontrolowało kierowców. Funkcjonariusze wykorzystali radiowozy wyposażone w wideorejestratory a także ręczne mierniki prędkości. Skupili się gównie na miejscach najbardziej zagrożonych wypadkami, spowodowanych nieprzestrzeganiem ograniczeń prędkości.

Prędkość należy do głównych czynników zwiększających ryzyko zaistnienia wypadku, a także potęguje jego skutki. Jest to szczególnie istotne w przypadku niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wtedy nawet niewielkie przekroczenie prędkości przez kierowcę samochodu może oznaczać znaczące ograniczenie szans na przeżycie wypadku.

Zmiany w taryfikatorze dotyczące przepisów ruchu drogowego, wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa, również na terenie powiatu wołomińskiego. Wizja wysokiego mandatu sprawiła, że kierowcy jeżdżą wolniej a przede wszystkim bardziej rozważnie i odpoweidzialnie. Fakt potwierdził podkomisarz Marcin Zdunek, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, który uczestniczył w akcji „Prędkość”.

Z uwagi na zbliżający się weekend majowy policjanci apelują o rozsądek i rozwagę. Każdy chciałby zakończyć swoją podróż bezpiecznym powrotem do domu.

sierż. sztab. Monika Kaczyńśka

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.