Areszt dla trzech podejrzanych za rozbój na 45-latku

Policjanci z Ząbek zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o pobicie 45-latka oraz przywłaszczenie srebrnego łańcuszka, bransoletki, zegarka oraz pieniędzy. 35, 36 i 47-latek już usłyszeli zarzuty dotyczące dokonania przestępstwa rozboju. Na wniosek prokuratury, sąd postanowił zastosować wobec całej trójki tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Teraz może im grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do policjantów z Ząbek zgłosił się 45-latek informując, że został zaatakowany przez 3 mężczyzn, którzy zabrali mu srebrny łańcuszek, srebrną bransoletkę, zegarek oraz 700 złotych z portfela. Łączna wartość skradzionych przedmiotów została oszacowana na 7900 złotych. Poszkodowany poinformował, że do zdarzenia doszło przed drzwiami mieszkania jego byłej partnerki, w chwili, gdy przyjechał odebrać resztę swoich rzeczy. Napastnicy bili go rękoma i kopali po całym ciele, w wyniku, czego doznał miedzy innymi obrażeń w postaci złamania nosa.

Funkcjonariusze szybko zajęli się sprawą i już po kilku godzinach posiadali pełne dane osób podejrzewanych o ten czyn. Chwilę później trzech mężczyzn w wieku 35, 36 i 47-lat było już w rękach policjantów. Cała trójka została też umieszczona w policyjny celach. Sprawdzenie danych osobowych zatrzymanych mężczyzn wskazywało dodatkowo, że wszyscy w swoich kartotekach mieli odnotowane rozboje, do jakich dopuścili się w przeszłości. Za popełnione przestępstwa mieli też wyroki pozbawienia wolności.

Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące popełnionego rozboju na 45-latku. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec całej trójki, 3 miesięcznego aresztu tymczasowego. Teraz grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Tomasz Sitek

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.