Areszt za nielegalne posiadanie broni, amunicji i narkotyków

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Zielonce zatrzymali 46-latka, u którego w miejscu zamieszkania znaleźli broń, trzy magazynki oraz amunicję. Podczas przeszukania policjanci ujawnili również narkotyki w postaci amfetaminy, ekstazy oraz substancji psychotropowych. Ponadto mężczyzna nakłonił do zażycia narkotyków lokatorkę. Sąd Rejonowy w Wołominie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wołominie zdecydował o zastosowaniu 3 miesięcznego aresztu tymczasowego wobec sprawcy.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zielonce zostali poinformowani, że w jednym z mieszkań młoda kobieta oczekuje na pomoc. Natychmiast udali się na miejsce, gdzie zastali zapłakaną 25-latkę. Kobieta poinformowała ich o wydarzeniach minionej nocy. Jak się okazało, jest ona lokatorką 46-latka, którego wczoraj odwiedzili koledzy. Mężczyźni zaprosili młodą kobietę do wspólnego spędzenia czasu. Podczas spotkania towarzyskiego udostępnili jej narkotyki, po spożyciu których źle się poczuła. Jednakże dopiero rano postanowiła wezwać pomoc. Na miejscu, poza funkcjonariuszami Policji, pojawiła się straż pożarna oraz ratownicy medyczni, którzy otoczyli kobietę opieką.

Czujni mundurowi przystąpili do przeszukania mieszkania i ujawnili w pokoju, na szafie reklamówkę, w której znajdowały się narkotyki zawinięte w folię aluminiową. Obok stało pudełko, a w środku była broń palna, 3 magazynki oraz amunicja. 46 latek nie posiadał pozwolenia na broń. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wołominie, gdzie usłyszał już zarzuty dotyczące nielegalnego posiadania broni i amunicji, nielegalnego posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych oraz udzielania ich innej osobie.

Wobec 46-latka Sąd Rejonowy w Wołominie zastosował 3 miesięczny areszt tymczasowy. Za popełnione przestępstwa może grozić mężczyźnie do 8 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

sierż. sztab. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.