Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków w recydywie

W trakcie przeprowadzonej w ostatnich dniach na terenie Ząbek akcji ukierunkowanej na zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwie osoby. Zabezpieczyli blisko 160 gramów nielegalnych substancji, gotówkę oraz rower. W Prokuraturze Rejonowej w Wołominie, 30- letni mężczyzna i 22- letnia kobieta, usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających w warunkach recydywy. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wołominie, Sąd wobec mężczyzny zastosował areszt na 3 miesiące.

Działania, które przeprowadzili kilka dni temu policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, były ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Z operacyjnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie Ząbek znajdują się znaczne ilości narkotyków. By to sprawdzić, kryminalni we wsparciu policjantów z Komisariatu Policji w Ząbkach, udali się w to miejsce.

Gdy pod wytypowanym adresem pojawili się będący w zainteresowaniu mundurowych 30-latek i 22- latka, skontrolowali ich. Następnie wspólnie udali się do mieszkania, które zajmowali. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli pudełka i torebki foliowe z zawartością suszu roślinnego, białej substancji, kilkadziesiąt kolorowych tabletek, wagi elektroniczne, telefony komórkowe oraz gotówkę. Ponadto funkcjonariusze ujawnili rower elektryczny, którego status w systemach policyjnych widniał jako poszukiwany. W trakcie dalszych czynności procesowych, wykonanych w innym lokalu z udziałem podejrzanego, kryminalni znaleźli kolejny woreczek z narkotykami. Wszystkie ujawnione przedmioty zabezpieczyli, a 30 -latka i 22- latkę zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzani byli już wcześniej karani za przestępstwa narkotykowe.

Po przeprowadzeniu testów i zważeniu okazało się, że kryminalni w sumie przejęli blisko 160 gramów różnych substancji psychoaktywnych i zabezpieczyli ponad 120 tysięcy złotych, na poczet przyszłych kar i grzywien.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie podejrzanym zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających w warunkach recydywy, w tym mężczyźnie również zarzut paserstwa. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wołominie, Sąd zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może być ona zwiększona o połowę.

Oprac. MK/KS

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.