Areszt za uprowadzenie nieletniej i zmuszanie jej matki do prostytucji

41-letniego obywatela Bułgarii zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Ząbkach. Mężczyzna od stycznia 2019r przemocą fizyczną i psychiczną oraz groźbami pozbawienia życia zmuszał swoją partnerkę 39-letnią obywatelkę Słowacji do uprawiania prostytucji oraz czerpał z tego korzyści majątkowe. Pod koniec grudnia ubiegłego roku pozbawił wolności 7-letnią córkę swojej partnerki i przetrzymywał ją w swoim mieszkaniu wbrew jej i matki woli. Mężczyzna dopuścił się też przywłaszczenia pieniędzy i samochodu należących do 39-latki oraz groził za pośrednictwem internetu kobiecie i innym osobom pozbawieniem życia. Dziewczynka już trafiła pod opiekę matki, 41-latek postanowieniem Sądu Rejonowego w Wołominie na trzy miesiące do aresztu śledczego.

Kilka dni temu 39-letnia obywatelka Słowacji zgłosiła w komisariacie policji w Ząbkach fakt uprowadzenia i przetrzymywania jej 7-letniej córki przez byłego partnera życiowego, obywatela Bułgarii. Kobieta dodatkowo poinformowała, że mężczyzna zmuszał ją do prostytucji i czerpał z tego korzyści majątkowe. Funkcjonariusze niezwłocznie zajęli się sprawą. Szybko ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny. W jednym z lokali mieszkalnych w Ząbkach policjanci zastali 41-letniego obywatela Bułgarii, jego rodziców oraz 7-letnią dziewczynkę. Mężczyzna okazał dokument dziecka, z którego wynikało, że jest ona córką zgłaszającej.

Dziecko zostało przekazane pod opiekę matki. Została też przeprowadzona konsultacja medyczna i badania dziewczynki, które potwierdziły brak konieczności jej hospitalizacji. Policjanci zatrzymali 41-latka, który trafił do policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na przestawienie obywatelowi Bułgarii zarzutów m.in. zmuszania od stycznia 2019 roku swojej partnerki 39-letniej obywatelki Słowacji poprzez stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej oraz gróźb pozbawienia życia do uprawiania prostytucji oraz czerpania z tego korzyści majątkowych, pozbawienia pod koniec grudnia ubiegłego roku wolności 7-letniej córki swojej partnerki i przetrzymywania ją w swoim mieszkaniu wbrew woli jej i matki. Mężczyzna dopuścił się też przywłaszczenia w wyniku działania rozbójniczego pieniędzy i samochodu należących do 39-latki oraz groził za pośrednictwem internrtu jej, jej córce i innym osobom pozbawieniem życia.

Materiały prowadzonego postępowania zostały przekazane do prokuratury w Wołominie, która wspólnie z funkcjonariuszami wnioskowała do Sądu o zastosowanie wobec 41-latka najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i wydał postanowienie o umieszczeniu mężczyzny w areszcie śledczym na okres najbliższych trzech miesięcy.

Teraz może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Tomasz Sitek/g.p

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.