Bezpłatne wyjazdy terapeutyczne dla dzieci z gminy Wołomin

Po czasie rygorystycznych obostrzeń sanitarnych, izolacji i nauki zdalnej nadchodzą upragnione wakacje. Dla wszystkich dzieci powinien być to czas odpoczynku, relaksu i dobrej zabawy, dlatego Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina wyszła z inicjatywą zorganizowania czasu wolnego dla dzieci, których sytuacja rodzinna jest najtrudniejsza.

Od 21 lipca 2021 roku ruszy nabór uczestników na bezpłatne wyjazdy terapeutyczne dla uczniów klas VI, VII i VIII z rodzin znajdujących się długotrwale w trudnej sytuacji życiowej. Decyzją Burmistrz Elżbiety Radwan wyjazdy te będą w całości finansowane przez gminę.

Rekrutacja uczestników oraz realizacja projektu została powierzona Stowarzyszeniu „SZANSA” – Mazowiecki Oddział Terenowy Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci. W wyjazdach mogą wziąć udział uczniowie klas VI, VII i VIII szkół podstawowych z terenu gminy Wołomin zagrożeni skutkami izolacji społecznej w związku z pandemią COVID-19. Wypoczynek zorganizowany będzie w Ośrodku Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Urlach; przy ul. J. Poniatowskiego 2, w trzech turnusach w dniach:
1. 3-5.08.21,
2. 10-12.08.21,
3. 17-19.08.21.
Ilość miejsc jest ograniczona!

W ramach projektu uczestnicy odbędą spotkania z psychologiem, pedagogiem, zajęcia ogólnorozwojowe oraz sportowe. Organizator zapewnia dojazd pociągiem. Ośrodek znajduje się w pobliżu stacji PKP. Uczestnicy nie ponoszą żadnych opłat – projekt finansowany jest ze środków Gminy Wołomin.

W sprawie szczegółowym pytań i zapisów należy kontaktować się z Barbarą Stasiszyn, prezesem TRAD SZANSA, tel. 600-804-680, adres e-mail: stasiszyn.b@gmail.com

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.