Blisko 18 mln zł od samorządu Mazowsza na drogi w powiatach mińskim i wołomińskim

Wsparcie samorządu Mazowsza pozwoli na kompleksową rozbudowę dwóch odcinków drogi wojewódzkiej nr 637 relacji Warszawa–Węgrów o łącznej długości 5,3 km, w tym odcinek od miejscowości Pustelnik do Stanisławowa. W podpisaniu umowy wzięły udział Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska, członkowie zarządu województwa mazowieckiego oraz Anna Brzezińska, radna województwa mazowieckiego.

Umowę na przebudowę drogi podpisał Tomasz Lewandowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego.

Wydatki na utrzymanie i remonty dróg wojewódzkich to jedna z głównych pozycji w budżecie województwa mazowieckiego, co podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego – W tym roku na inwestycje drogowe zaplanowaliśmy ok. 400 mln zł. To druga pozycja w budżecie województwa, zaraz po zdrowiu. Wszyscy chcemy jeździć po dobrych i bezpiecznych drogach, a bez stałego inwestowania nie ma na to szans.

Droga wojewódzka nr 637 relacji Warszawa–Węgrów będzie rozbudowywana na odcinkach od km 35+674 do km 37+742,40 oraz od km 38+199,39 do km ok. 41+360. To w sumie 5,3 km. Przebudowywane odcinki drogi przebiegają przez powiat miński (gmina Stanisławów i Dębe Wielkie) oraz powiat wołomiński (gmina Zielonka).

Jak podkreśla członek zarządu Janina Ewa Orzełowska inwestycje w drogi to nie tylko pieniądze wydane na lepszy komfort jazdy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg – W przypadku tego wielomilionowego przedsięwzięcia prace będą prowadzone bardzo kompleksowo. Z jednej strony poszerzamy, rozbudowujemy jezdnię z myślą o kierowcach, a z drugiej wzmacniamy pobocza, budujemy chodniki, tak aby piesi mogli czuć się bezpiecznie. Roboty o łącznej wartości blisko 18 mln zł czynią tę inwestycję jedną z największych na tym terenie w tym roku – dodaje.

Zakres zaplanowanych robót obejmuje m.in. poszerzenie istniejącej jezdni, wzmocnienie konstrukcji drogi, ułożenie nowej nawierzchni drogi, wykonanie poboczy z kruszywa oraz przebudowę istniejących przepustów. Na remontowanych odcinkach powstaną nowe zatoki autobusowe oraz chodniki jedno i dwustronne. Ponadto zostaną rozbudowane skrzyżowania z drogami niższej kategorii oraz zjazdy na działki przylegające do drogi. Powstaną drogi serwisowe. Na wyremontowanych odcinkach powstanie nowe oznakowanie poziome i pionowe. Dodatkowo pas drogowy zostanie oczyszczony z drzew i krzewów znajdujących się w poboczu drogi i przydrożnych rowach, co poprawi widoczność oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowego.

– Nie zwalniamy tempa w modernizowaniu infrastruktury drogowej w regionie. Wiemy, że są to inwestycje bardzo oczekiwane przez mieszkańców i im bliskie. Dlatego radni województwa, co roku decydują o przekazywaniu wsparcia na kluczowe przedsięwzięcia – dodaje Anna Brzezińska, radna województwa mazowieckiego, przewodnicząca Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu.

Inwestycja obejmuje również przebudowę istniejącej i budowę nowej infrastruktury teletechnicznej, energetycznej oraz infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.

Koszt realizacji inwestycji to 17,915 mln zł. Środki na ten cel pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego. Roboty drogowe powinny zostać zakończone do połowy października 2022 r.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.