Rusza rekrutacja do WOT w Zegrzu

Aktualnie trwa nabór kandydatów na żołnierzy obrony terytorialnej do CSŁiI w Zegrzu. Najbliższe szkolenia podstawowe (16-dniowe, dla osób które nigdy nie były w wojsku) i wyrównawcze (8-dniowe, dla osób po przysiędze wojskowej) zaczynają się w sierpniu br.

Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu szkoli żołnierzy wojska polskiego w specjalnościach łącznościowych i informatycznych. Osoby, które chcą zostać żołnierzem, zgłębić arkana służby łącznościowców, nauczyć się podstaw walki i przetrwania na polu walki, sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie, poznać zasady udzielania pierwszej pomocy i specyfikę służby wojskowej – teraz mogą to zrobić w CSŁiI. Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) są piątym rodzajem Sił Zbrojnych RP. Ich celem jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności, a służba w WOT daje możliwości pogodzenia życia rodzinnego, pracy oraz nauki ze służbą wojskową.

Kandydaci mogą zgłaszać się do właściwych dla miejsca zamieszkania Wojskowych Komend Uzupełnień, gdzie można uzyskać informację o warunkach służby w WOT, zasadach naboru czy też niezbędnych do spełnienia wymaganiach. Informacje można uzyskać również w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki telefonicznie 261-883-840, 261-883-755, 722-380-055, 727-014-022

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.