Burmistrz Radzymina chce zmian w linii 738

Linia 738 obsługuje gminę Radzymin już kilkanaście lat. Przez ten czas kilka razy zwiększała się częstotliwość jego kursowania. Obecnie autobusy kursują co 20 minut w szczycie i co 30 minut poza szczytem i w godzinach szczytowych to za rzadko – wskazuje włodarz Radzymina.

Pod koniec ubiegłego roku na mój wniosek ZTM przesłał dane na temat liczby pasażerów wsiadających i wysiadających na poszczególnych przystankach. Po przeanalizowaniu tego materiału, rozkładów jazdy, oraz danych finansowych wystosowałem dziś do burmistrza Miasta Marki pismo w wnioskiem o zmiany w funkcjonowaniu i finansowaniu linii 738 – napisał Krzysztof Chaciński w mediach społecznościowych.

Kluczowe postulowane zmiany dotyczą:
– zwiększenie częstotliwości w godzinach szczytowych do 15 minut
– rozszerzenie godzin szczytu (i tym samym zwiększenie częstotliwości z 30 do minut) w godzinach największego napełnienia pojazdów.
– likwidacji wybranych przystanków na terenie Warszawy i Marek o najmniejszej liczbie pasażerów wsiadającch i wysiadających
– zmian sposobu finansowania linii z obecnych (90% Radzymin i 10% Marki) na 56,5% Radzymin, 43,5% Marki, co wynika zarówno z długości trasy linii w poszczególnych gminach, ale też odzwierciedla liczbę pasażerów z poszczególnych gminach: Radzymin – 4566 oraz Marki – 3571.

Wszystkie powyższe okoliczności pokazują, że dalsze funkcjonowanie linii 738 w obecnym kształcie nie jest możliwe. Konieczne są zmiany niezbędne dla komfortu pasażerów, ale też dla sprawiedliwego podziału kosztów pomiędzy gminami
– dodaje burmistrz Chaciński.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.