Chciał zaoszczędzić i podmienił pudełka produktów

Policjanci z Komisariatu Policji w Ząbkach zatrzymali 64-latka podejrzewanego o oszustwo. Mężczyzna podczas zakupów, w jednym z marketów budowlanych na terenie miasta, podmienił opakowanie produktu, obniżając jego cenę o prawie 370 złotych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (11 marca br.) oficer dyżurny Komisariatu Policji w Ząbkach otrzymał zgłoszenie o oszustwie, do którego doszło na terenie sklepu budowlanego. Na miejsce wysłał policyjny patrol.

Funkcjonariusze ustalili, że 64-latek w trakcie zakupów na dziale elektronarzędzi podmienił opakowanie wiertarki, obniżając jej cenę o prawie 370 złotych. Następnie udał się na dział ogrodniczy, gdzie okleił pudełko taśmą, by wyglądało jak oryginalne. Po przekroczeniu linii kas został ujęty przez ochroniarza i przekazany policjantom.

64-letni mieszkaniec sąsiedniego powiatu wkrótce odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Mężczyzna w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadził w błąd pracowników sklepu. Policjanci wyjaśnią dokładnie okoliczności tego zdarzenia. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawianie wolności.

mł. asp. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.