Droga wojewódzka nr 634 w Ząbkach przebudowana

Mieszkańcy Ząbek mogą już korzystać z przebudowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 634 – ul. ks. Skorupki. To jednak nie koniec inwestycji drogowych w powiecie wołomińskim. Wkrótce rozpocznie się przebudowa kolejnego 4,5-kilometrowego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 634 na odcinku od Kobyłki do Zielonki. Dziś w podpisaniu umowy z wykonawcą i otwarciu drogi wzięli udział m.in. marszałek Adam Struzik i dyrektor MZDW Grzegorz Obłękowski. W spotkaniu uczestniczyła też radna województwa Anna Brzezińska.

Jednym z priorytetów samorządu województwa mazowieckiego są remonty i modernizacje dróg wojewódzkich. Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, tylko w tym roku sejmik Mazowsza na budowę, modernizację, przebudowę i utrzymanie dróg wojewódzkich przeznaczy około 1 mld 150 mln zł. – Jedną z modernizowanych obecnie dróg jest droga wojewódzka nr 634 na terenie powiatu wołomińskiego. Zakończyliśmy właśnie przebudowę odcinka w Ząbkach, z którego mogą już korzystać mieszkańcy. Jednak nie zwalniamy tempa. Dziś podpisaliśmy umowę na drugi etap – od Kobyłki do Zielonki, na co przeznaczyliśmy do tej pory łącznie prawie 250 mln zł.

Otwarcie drogi wojewódzkiej nr 634
Zakończyła się przebudowa 1,3-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 634 w Ząbkach – ul. ks. Skorupki. Powstała nowa jezdnia z wydzielonymi pasami do lewoskrętów, ronda na skrzyżowaniach z ulicami Sosnową, Langiewicza i Wyzwolenia. Zbudowano chodniki i ciągi pieszo-rowerowe oraz lokalne drogi serwisowe.

Dokumentację projektową niezbędną do przebudowy drogi opracowało miasto Ząbki. Inwestycja została sfinansowana z budżetu samorządu województwa. Zarząd województwa przeznaczył na ten cel 29 mln zł.

Anna Brzezińska, przewodnicząca sejmikowej Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu, podkreśla, że inwestycja poprawi komfort zarówno kierowców, jak i pieszych. – Mieszkańcy Ząbek mogą już bezpiecznie korzystać z nowo otwartego odcinka drogi. Przed nami kolejny etap inwestycji, co w efekcie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej nr 634. 

Umowa na przebudowę odcinka od Kobyłki do Zielonki
Rusza drugi etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 634 w powiecie wołomińskim. Wkrótce rozpocznie się rozbudowa 4,5-kilometrowego odcinka od ul. Nadarzyńskiej do wiaduktu w Zielonce. Inwestycja obejmie rozbiórkę i budowę mostu w Zielonce oraz przebudowę skrzyżowań, zjazdów, wysp dzielących, zatok autobusowych oraz budowę kanalizacji deszczowej. Wzdłuż drogi powstaną nowe chodniki i drogi rowerowe, zostanie posadzona zieleń. Będzie też wybudowana sygnalizacja świetlna i oświetlenie drogowe. Koszt inwestycji to 105,3 mln zł. Wykonawcą robót jest firma Strabag Sp. z o.o.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 634 od Kobyłki do Zielonki jest kontynuacją pierwszego etapu realizacji inwestycji od al. Niepodległości w Wołominie do skrzyżowania z ul. Orląt Lwowskich w Kobyłce. Koszt pierwszego etapu to 142 mln zł. Łącznie zostanie przebudowany odcinek drogi 634 o długości 10 km za kwotę 247,3 mln zł. Prace potrwają trzy lata.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.