Dwa burzowe dni w powiecie wołomińskim

W niedzielę (04.10.2020 r.) i poniedziałek (05.10.2020 r.) jednostki Straży Pożarnej z powiatu wołomińskiego interweniowały około 66 razy, z czego 58 zdarzeń było związanych z usuwaniem skutków, jakie powstały w wyniku silnych podmuchów wiatru i ulewnego deszczu, które towarzyszyły silnym wiatrom i burzom przechodzącym przez powiat wołomiński.

Największą liczbę interwencji dotyczących wiatrołomów odnotowano na terenie gminy Jadów (8), Poświętne, Klombów, Kobyłka, Dąbrówka – (po 6) oraz Zielonka i Tłuszcz (po 5). Zgłoszenia dotyczyły głównie nadłamanych konarów drzew oraz drzew przewróconych na budynki mieszkalne, drogi i linie energetyczne.

Z kolei największą liczbę interwencji dotyczących podtopień odnotowano na terenie gminy Zielonka (2) i Marki (2). Zgłoszenia dotyczyły głównie zalanych garaży podziemnych i piwnic w budynkach mieszkalnych.

Pozostałe interwencje dotyczyły miejscowych zagrożeń. m. in. pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego, zabezpieczenia lądowiska Lotniczego Pogotowia Rarunkowego, usunięcia plamy oleju oraz pomocy policji przy otwarciu mieszkania i alarmie bombowym w szkole.

Przewrócone drzewa i podtopienia spowodowały w kilku przypadkach straty materialne, ale na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Opracowanie: kpt. Daniel Kwiatkowski
Zdjęcia: KP PSP Wołomin

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.