Dzień po kradzieży odzyskano Alfę Romeo

Policjanci z grupy „Kobra” wykorzystali pozyskane informacje i dzień po zgłoszeniu kradzieży z włamaniem alfy romeo wartej 400 tysięcy złotych odzyskali samochód. Jednocześnie zabezpieczyli łamaki, zagłuszarki oraz inne narzędzia służące do dokonywania kradzieży z włamaniem pojazdów, a także zatrzymali trzy osoby, które usłyszały zarzuty. 19-latek odpowie za paserstwo samochodu i ukrywanie poszukiwanego, 54-latka posiadała prawie 63 gramy mefedronu, a od poszukiwanego, który od dwóch lat się ukrywał i ma do odbycia karę pozbawienia wolności policjanci zabezpieczyli kilogram mefedronu.

Policjanci z samochodowej grupy „Kobra” cały czas pozyskują i na bieżąco analizują informacje dotyczące osób związanych z przestępczością samochodową oraz miejsc, gdzie mogą znajdować się utracone pojazdy.

Tym razem ich interwencja można powiedzieć była wręcz natychmiastowa. Dzień po przyjętym zgłoszeniu o kradzieży z włamaniem alfy romeo wartej 400 tysięcy złotych policjanci odnaleźli samochód w dziupli w jednej z podwarszawskich miejscowości.

Podczas przygotowanych szeroko zakrojonych działań zabezpieczyli auto, do tego zagłuszarki, łamaki, urządzenia do wykrywania sygnałów GPS/GSM, a także zatrzymali kilka osób, z których trzy usłyszały zarzuty.

W ręce policjantów wpadła 54-latka, która podsiadała mefedron o wadze ponad 62 gramów. Zatrzymali też 19-latka, w którego garażu zabezpieczyli skradzioną alfę romeo. Ten sam 19-latek ukrywał poszukiwanego 29-letniego mężczyznę. On także został przez policjantów zatrzymany. Wydano za nim list gończy i nakaz doprowadzenia. Ma do odbycia karę pozbawienia wolności oraz tymczasowy areszt. Mężczyzna w chwili interwencji posiadał przy sobie środki odurzające, funkcjonariusze zabezpieczyli od niego kilogram mefedronu.

W Prokuraturze Rejonowej w Wołominie 54-latka i 29-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Z kolei 19-latek odpowie za paserstwo samochodu i ukrywanie poszukiwanego.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

nadkom. Joanna Węgrzyniak

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.