Dzień policjanta w I LO PUL Wołomin

We wtorek (14.06) dla Kadetów szkoły mundurowej I LO PUL w Wołominie im.111. Eskadry Myśliwskiej i I LO PUL Dębe Wielkie odbył się „Dzień ze Stołeczną Policją”.

Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Stołeczna Policji, która, w porozumieniu z dyrektorem p. Agnieszką Kaczyńską, prowadziła akcję promocyjną zawodu POLICJANTA. W liceach mundurowych PUL w Wołominie i Dębem Wielkim, które są „kuźnią” przyszłych kandydatów do służb mundurowych. Warszawscy Funkcjonariusze zaprezentowali swą wiedzę, umiejętności oraz sprzęt, wraz z fachowo wyszkolonymi końmi i psami.

Wsparciem merytorycznym i logistycznym przedsięwzięcia były Komendy Powiatowe: Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji w Wołominie. Pierwszą część pokazów praktycznych zorganizowano na boisku Komendy Powiatowej PSP W Wołominie. Kadeci i Kadra PUL mogła podziwiać efekty pracy Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego KSP z udziałem zwierząt. Bardzo ciekawą prezentację wyszkolenia koni służbowych i psów tropiących komentarzem opatrzył p. kom. Paweł Pławecki. Następnie Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Warszawie zaprezentował pokaz skutków manipulacji przy ładunku wybuchowym wraz z zasadami bezpiecznego posługiwania się materiałami pirotechnicznymi.

Kolejna część programu „Dzień ze Stołeczną Policją” odbyła się w sali gimnastycznej szkoły, którą zainaugurowało doniosłe wydarzenie – podpisanie Porozumienia o Współpracy w zakresie edukacji policyjnej pomiędzy I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie a Komendą Powiatową Policji w Wołominie. W imieniu szkoły porozumienie podpisała dyrektor p. Agnieszka Kaczyńska, zaś w imieniu Komendy Powiatowej Policji – Komendant p. insp. dr Marek Ujazda.

Po dokonaniu formalnego potwierdzenia wzorowej wieloletniej współpracy, Funkcjonariusze Wydziału Doskonalenia Zawodowego KSP przygotowali pokaz technik samoobrony i obezwładniania osób przy wykorzystaniu środków przymusu bezpośredniego. Następnie Samodzielny Pododdział Kontrterrorystycznego Policji zaprezentował, jakie podejmuje działania w przypadku ujawnienia paczki niewiadomego pochodzenia, która może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.

Kolejnym punktem programu był pokaz musztry z karabinkiem reprezentacyjnym 5,56 mm w wykonaniu policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. Kadeci poznali również zadania funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego KSP, w których wykonaniu zobaczyli dwie inscenizacje: zabezpieczenie miejsca wypadku drogowego oraz profesjonalny pokaz kierowania ruchem drogowym. Na uwagę zasłużył również popis przygotowany przez funkcjonariuszy Laboratorium Kryminalistycznego KSP i Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KSP, czyli oględziny miejsca zdarzenia z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

Ostatnim punktem programu była prezentacja pojazdów wykorzystywanych przez warszawskich funkcjonariuszy policji. Młodzież I LO PUL mogła obejrzeć m.in.: radiowozy wykorzystywane przez specgrupę „SPEED”, specjalistyczną łódź motorową, ambulans kryminalistyczny, sprzęt pirotechniczny policyjnych komandosów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego z Warszawy oraz policyjne motocykle. Fachowego i merytorycznego opisu przedsięwzięcia dokonał p. kom. Paweł Pławecki.

Po pokazach młodzież miała okazję porozmawiać z funkcjonariuszami i odwiedzić stoiska promocyjne poszczególnych wydziałów. Niewątpliwie zaprezentowany, niezwykle bogaty program i możliwości ścieżek kariery w KSP zaowocuje wśród przyszłych absolwentów szkół mundurowych PUL wyborem służby w Policji.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.