Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wołomińskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej prowadzili działania, których celem było zwalczanie przestępczości nielegalnego hazardu. Efektem akcji było skontrolowanie punktu, gdzie miały być organizowane gry hazardowe na automatach bez koncesji i wymaganego zezwolenia oraz zabezpieczenie czterech automatów do gier hazardowych.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją wołomińskiej Policji oraz funkcjonariusze z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie prowadząc wspólne działania zabezpieczyli w nielegalnym salonie gier na terenie Ząbek cztery automaty. Niezarejestrowane maszyny służyły do urządzania nielegalnych gier hazardowych.

Zabezpieczone automaty zostały przekazane do Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, której pracownicy będą teraz prowadzić dalsze postępowanie i wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Wartość zabezpieczonego towaru oraz ciążące na nim należności celne i podatkowe zostały oszacowane na kwotę blisko 48 tys. złotych.

Za posiadanie nielegalnych automatów do gier w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednej maszyny. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są umieszczane.

Właściciele automatów mogą teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego, którego art. 107 stanowi, kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć posiada automat do gier, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

podkom. Katarzyna Przybysz-Zdunek

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.