I Wołomiński Festiwal Scholi

5 czerwca w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Chwały. To wydarzenie zgromadziło 6 parafialnych scholii dziecięcych wraz ze swoimi dyrygentami i rodzinami. Każda grupa zaśpiewała 4 piosenki wykonane w jakże niepowtarzalnym stylu, pięknie się uzupełniały aby na końcu w piosence finałowej pt „Jesteś Królem” z pokazywaniem eksplodowała radość ze wspólnego śpiewania.

Na nasze Festiwalowe zaproszenie odpowiedziały schole z kilku miejsc: Majdanu, Zagościńca, Klembowa, Duczek, Wołomina MBCz oraz z Wieliszewa jako gość specjalny. Nasze spotkanie nie miało charakteru konkursu czy turnieju, to szczególne w swoim rodzaju podziękowanie za cały rok pracy, spotkań, zaangażowania w oprawę Mszy św. oraz nabożeństw. Sam w mojej rodzinnej parafii byłem scholistą i wiem jak wiele to kosztuje pracy. Jest więc czymś naturalnym że centrum naszego spotkania było dziękczynienie Pan Bogu za Dary Ducha św którymi nas obdarzył i którymi dzielimy się poprzez śpiew. Festiwal zakończył nasz Ks. Dziekan Witold Gajda ogarniając ojcowskim słowem podziękował wszystkim uczestnikom, prowadzącym oraz organizatorom. Jak to na koniec schole skomentowały że wyjeżdżają „pełni mocy wdzięczności i chwały”. Do zobaczenia i usłyszenia niebawem.

Ks. Łukasz, zespół inicjatyw parafialnych.
fot., wideo Piotr Mostowiec

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.