IV bieg patrolowy Halinki Brzuszczyńskiej, pseudonim „Mała”

W Ossowie odbył się IV bieg poświęcony pamięci lokalnej bohaterki II wojny światowej sanitariuszki Halinki Brzuszczyńskiej, pseudonim „Mała”. W biegu zorganizowanym przez Liceum Mundurowe PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie wzięło udział 140 uczestników, w tym służby mundurowe. Wśród nich wystartowały trzy drużyny policyjne. Funkcjonariusze reprezentujący Komendę Stołeczną Policji zajęli miejsce na podium. Przedstawiciele z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie oraz Oddziałów Prewencji Policji w Warszawie równie dzielnie pokonali tor przeszkód, wykazując się umiejętnościami pracy zespołowej.

29 września odbył się IV bieg patrolowy poświęcony pamięci lokalnej bohaterki II wojny światowej – sanitariuszki Halinki Brzuszczyńskiej, pseudonim „Mała”.

Zawodnicy wystartowali w 4 kategoriach w drużynach po cztery osoby. Wszyscy uczestnicy mieli do pokonania dystans 8 km traktem leśnym gdzie rozlokowane były stanowiska o tematyce sprawnościowej i proobronnej. W klasyfikacji służb mundurowych do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny policyjne. Zawodników obowiązywało umundurowanie służbowe.

Funkcjonariusze reprezentujący Komendę Stołeczną Policji zajęli II miejsce w biegu, czym zagwarantowali sobie stanowisko na podium. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie oraz Oddziałów Prewencji Policji w Warszawie równie dzielnie pokonali tor przeszkód, wykazując się przy tym umiejętnościami pracy zespołowej.

Organizatorem biegu było Liceum Mundurowe PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie. Wysiłek jaki włożyli pedagodzy i uczniowie w przygotowanie zawodów, pozwolił na bezpieczne zakończenie biegu wszystkim uczestnikom. Oprócz rywalizacji zawodnicy oraz przybyli goście mogli posłuchać piosenek wojskowych śpiewanych przez uczniów szkoły mundurowej i zjeść ciepły posiłek.