Jechali pomimo wakacyjnego zakazu ruchu dla ciężarówek

Kable i deski paletowe przewoziły dwa 40-tonowe zestawy ciężarowe, które wtedy powinny stać na parkingach. Nieuprawnione przewozy zatrzymali w trakcie obowiązujących wakacyjnych ograniczeń w ruchu, funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego z Warszawy.

Na odcinku ekspresowej „ósemki” w okolicach Radzymina, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego wykonywali działania kontrolne. Były one ukierunkowane przede wszystkim na weryfikację przestrzegania wakacyjnych ograniczeń w ruchu dla pojazdów oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Funkcjonariusze stwierdzili dwa przypadki wykonywania przewozów drogowych rzeczy, które podlegały obowiązującym zakazom. Zestawem należącym do estońskiego przedsiębiorcy przewożono kable z Niemiec do Estonii. Z kolei ciężarówką należącą do litewskiej firmy przewożono deski paletowe z Łotwy do Niemiec.

Inspektorzy ukarali kierowców mandatami karnymi i zakazali im również dalszej jazdy do momentu zakończenia się zakazu w ruchu. Wobec zagranicznych przewoźników i osób zarządzających transportem w firmach zostaną teraz wszczęte postępowania administracyjne z ustawy o transporcie drogowym. Przewoźnikom grozi po 2000 zł kary. Zarządzający transportem muszą liczyć się z sankcją w wysokości 1000 zł. Na poczet przewidywanych kar pobrano kaucje w trakcie czynności kontrolnych. Inaczej ciężarówki zostałyby skierowane na wyznaczony parking strzeżony.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.