Kierujący w stanie nietrzeźwości, złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Sądowy zakaz kierowania nie stanowił dla 41 – latka żadnej przeszkody, aby wsiąść za kółko. Kierowca audi został zatrzymany przez policjantów w minioną sobotę w Jadowie. Okazało się, że oprócz braku uprawnień, był też pijany. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pomimo nieustających apeli nadal pojawiają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie”. W sobotnie popołudnie ( 9 marca br. ) policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jadowie, jadąc lokalną ulicą zauważyli kierującego audi, który był znany funkcjonariuszom z uwagi na wcześniejsze konflikty z prawem. Gdy mężczyzna zorientował się, że stróże prawa zbliżają się w jego kierunku, szybko zatrzymał pojazd i wyszedł z auta. Policjanci postanowili sprawdzić co spowodowało u kierowcy taką nerwową sytuację i podjęli wobec niego czynności.

Podczas kontroli wyszło na jaw, że 41- latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Wołominie, który obowiązuje do stycznia 2025 r. Ponadto kierujący audi był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Teraz 41-latek odpowie za złamanie zakazu sądowego i kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu karna od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.