Komitet Rewitalizacji – podsumowanie i plany

Komitet Rewitalizacji okazał się dynamicznym i efektywnym organem społecznym, wspierającym Burmistrza Wołomina w kształtowaniu estetyki strefy rewitalizacji oraz funkcjonowania centrum naszego miasta. Dotychczas odbyło się 9 sesji Komitetu, podczas których przedyskutowano szereg ważnych tematów dla mieszkańców naszego miasta. Zgłoszono wiele inicjatyw, uwag oraz pomysłów. Przedstawiane ze strony Komitetu, oceny projektów inwestycyjnych pomagały kierownictwu Urzędu, a także Radzie Miejskiej, w procesie decyzyjnym przyszłości naszej gminy.

Warto wymienić najważniejsze aktywności członków Komitetu. Do nich bez wątpienia należą: udział w wielowymiarowych konsultacjach na temat opracowania Miejscowego Planu Rewitalizacji (tak zwana „starówka wołomińska”), uczestnictwo w procesie konkursowym ws. modernizacji Placu 3 Maja, opiniowanie projektu zazielenia ul. Legionów, realizacja projektów w ramach programu „Wołomin ODNOWA”. Inicjatywy Komitetu to także tworzenie parków kieszonkowych, ogrodów i skwerów miejskich. Ponadto w trakcie poszczególnych sesji odbyło się szereg spotkań Komitetu z przedstawicielami władz i służb miejskich, podczas których debatowano nad kwestiami gospodarki komunalnej, systemu rozmieszczania koszy na odpady czy przyszłego umiejscowienia toalet miejskich. Większość ww. tematów będzie nadal na agendzie Komitetu ale na pewno pojawią się nowe inicjatywy.

Działalność Komitetu koncentruje się nie tylko na słownych dyskusjach, ale też formułowane są konkretne wnioski oficjalnie na piśmie.

Komitet to organ społeczny reprezentujący mieszkańców ze strefy rewitalizacji, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, ze względu na swój kompleksowy charakter jest unikalnym przekaźnikiem oczekiwań społecznych wobec władz gminnych i odwrotnie.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.