Kompletnie pijany jechał „ekspresówką”

Miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i przewoził blisko 19 ton ładunku z Białorusi do Niemiec. Pijanego kierowcę rosyjskiej ciężarówki zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwy mężczyzna został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji z Radzymina.

W środę (6 kwietnia) koło południa, na ekspresowej „ósemce” w pobliżu Radzymina, inspektorzy ITD z Warszawy zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej zespół pojazdów należący do rosyjskiej firmy transportowej. Za kierownicą ciężarówki siedział obywatel Białorusi, który przewoził prawie 19 ton ładunku z Białorusi do Niemiec. W trakcie pobierania wymaganych dokumentów, inspektor poczuł silną woń alkoholu. Kierujący miał problem z wymową i trudności z koordynacją ruchową. Alkomat przesiewowy wykazał obecność alkoholu w powietrzu wydychanym przez mężczyznę, więc na miejsce kontroli wezwano patrol Policji. Pierwsze badanie alkomatem dało wynik 1,34 mg/l (ok. 2,81 promila) alkoholu. Kolejne badanie wykazało 1,44 mg/l (ok. 3,02 promila) alkoholu. Białorusin początkowo twierdził, że nie pije alkoholu od 10 lat. Później mówił, że wypił tylko dwa piwa i to wczoraj wieczorem. Nietrzeźwy kierowca został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji z Radzymina. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.