Kontrole trzeźwości na drogach tranzytowych

Trzeźwość blisko tysiąca kierowców autobusów, samochodów ciężarowych oraz dostawczych skontrolowali inspektorzy lubuskiej i mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego w trakcie kilkugodzinnych działań. Kierowca polskiej ciężarówki, tuż po zatrzymaniu, wydmuchał 0,36 promila alkoholu. Mężczyznę przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji z Wołomina.

W poniedziałek (14 listopada), inspektorzy lubuskiej oraz mazowieckiej ITD przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. W trakcie porannych działań przebadali alkomatami przesiewowymi blisko tysiąc kierowców autobusów, samochodów ciężarowych oraz dostawczych. Inspektorów z alkomatami można było spotkać na lubuskich odcinkach autostrady A2 koło Rzepina oraz ekspresowej „trójki” w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry. Z kolei inspektorzy mazowieckiej ITD badali trzeźwość kierujących na odcinku ekspresowej „ósemki” koło Radzymina i łączniku autostrady A2 z krajową „pięćdziesiątką” w pobliżu Mińska Mazowieckiego. Tylko jeden kierowca polskiego zestawu ciężarowego był w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Został zatrzymany do kontroli przez patrol mazowieckiej ITD na ekspresowej „ósemce”. W chwili zatrzymania do kontroli jechał bez ładunku i wydmuchał 0,36 promila alkoholu. Inspektorzy przekazali kierowcę do dalszych czynności funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.