Kradł paliwo z baku ciężarówki

Na gorącym uczynku został zatrzymany 29-letni mężczyzna podejrzany o kradzież paliwa przy ulicy Wolności w Ząbkach. Sprawca spuszczał paliwo z ciężarówki i wlewał je do kanistrów. Na widok policjantów podjął bezskuteczną próbę ucieczki. Podejrzany usłyszał już zarzuty karne. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Podczas nocnej służby, policjanci z Komisariatu Policji w Ząbkach zostali poinformowani, że na parkingu przy ulicy Wolności podejrzanie zachowuje się mężczyzna. Mundurowi udali się we wskazane miejsce i zauważyli osobę z plastikowymi bańkami na podjeździe parkingu. 29-latek na widok radiowozu policyjnego schował się za ciężarówki, a następnie próbował uciekać. Policjanci podjęli pościg pieszy i zatrzymali mężczyznę w momencie, gdy ten przechodził przez ogrodzenie na teren ogródków działkowych .

Przy samochodzie ciężarowym, przy którym krążył zatrzymany, funkcjonariusze znaleźli plastikowe bańki z zawartością paliwa w ilości 300 litrów oleju napędowego. Do jednej z baniek zanurzony był gumowy wężyk, zaś drugi koniec wsunięty był do baku samochodowego.

Zatrzymany 29-latek usłyszał już zarzuty karne. Policjanci udowodnili mężczyźnie jeszcze jedną kradzież paliwa, której dokonał na początku grudnia 2022. Za przestępstwo kradzieży, kodeks karny przewiduje karę nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.