Kradł rower w oku kamery monitoringu

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Zielonce zatrzymali 35-letniego złodzieja jednośladów, który kradł je na stacjach kolejowych, a następnie sprzedawał za pośrednictwem portali społecznościowych. Mężczyzna przyznał się do kradzieży ośmiu rowerów. Mundurowi odzyskali pięć skradzionych jednośladów, które już zostały zwrócone właścicielom.

Policjanci z Zielonki zostali poinformowani o kradzieży roweru w centrum miasta. Podczas gdy przeglądali monitoring miejski, zauważyli mężczyznę, który właśnie przecina linkę zabezpieczającą jednoślad, a następnie odjeżdża skradzionym rowerem. Cała akcja została zarejestrowana przez kamerę. Funkcjonariusze rozpoznali złodzieja, gdyż mieli z nim już wcześniej do czynienia za podobne przestępstwa. Mundurowi zatrzymali 35-latka na terenie Warszawy, gdy siedział w swoim samochodzie. Był bardzo zaskoczony widokiem policjantów.

Jak się później okazało, mężczyzna ukradł 8 rowerów na terenie powiatu wołomińskiego oraz sąsiadujących. Przyznał się do popełnienia tych przestępstw. Prawdopodobnie był to jego sposób zarobkowania. 35-latek kradł jednoślady ze stacji kolejowych. Rowery były pozostawione tam przez właścicieli i przypięte linkami zabezpieczającymi do stojaków miejskich. Złodziej, za pomocą kluczyków od zapięć rowerowych otwierał zabezpieczenia, a następnie odjeżdżał jednośladem. Później wystawiał rowery na portalach społecznościowych i sprzedawał przypadkowym osobom.

Ponadto, w trakcie zatrzymania, mężczyzna miał przy sobie kilka porcji metamfetaminy. Zatrzymany usłyszał już zarzuty dotyczące popełnionych przestępstw, których dokonał w warunkach recydywy. Prokurator Rejonowy w Wołominie zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny. Ostateczną decyzję o wymiarze kary wobec 35-latka podejmie sąd. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

podinspektor Wioletta Zychnowska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.