Kształtowanie poprawnych zachowań w wieku przedszkolnym

Dzielnicowe przeprowadziły prelekcje dla najmłodszych w Przedszkolu nr 6 ” Bajka” w Wołominie. Policjantki poruszyły wiele ciekawych zagadnień, skupiając się głównie na bezpieczeństwie dzieci. Omówiły podstawowe zasady ruchu drogowego oraz prawidłowe zachowanie w kontakcie z osobą nieznajomą.

Rola dzielnicowego w życiu codziennym jest bardzo ważna. Jest to osoba, do której w pierwszej kolejności zwracają się mieszkańcy danego rejonu. Oprócz codziennych obowiązków służbowych policjantki i policjanci nie zapominają o najmłodszych. Na kształtowanie poprawnych zachowań zawsze jest czas, a taką świadomość bezpieczeństwa trzeba budować od najmłodszych lat.

Tym razem funkcjonariuszki Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie złożyły wizytę dzieciom w Przedszkolu nr 6 ” Bajka”. Podczas prelekcji dzielnicowe uświadamiały dzieci, jakie niebezpieczeństwa mogą na nich czyhać w codziennym życiu. Uczyły majmłodszych o prawidłowym zachowaniu podczas kontaktu z nieznajomą osobą oraz jak ważna jest ciągła konsultacja z rodzicem. Ponadto policjantki przypomniały dzieciom o podstawowych zasadach ruchu drogowego. Wykorzystały też czas na wspólną zabawę, podczas której odpowiadały na pytania maluchów.

Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały upominki w postaci odblaskowych plecaków oraz opasek.

mł. asp. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.