Lekcja prawa w sądzie

Cyberprzemoc była głównym tematem inscenizowanej rozprawy, która odbyła się 20 grudnia br. w Sądzie Rejonowym w Wołominie. Sprawa nieletniego „Krzysia” o czyn karalny wobec koleżanki z klasy, zainteresowała wszystkich młodych obserwatorów tej rozprawy. Lekcja prawa w sądzie miała na celu zwrócenie uwagi młodzieży na problem cyberprzemocy.

W zainscenizowanym procesie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Wołominie stanął 14-letni „Krzyś”, oskarżony o „wrzucenie” do sieci zdjęć koleżanki z klasy, bez jej zgody i wiedzy. Zamieszczenie fotografii spowodowało lawinę obraźliwych komentarzy na temat dziewczyny w mediach społecznościowych. Sprawą zainteresował się sędzia rodzinny. Uczniowie ze Słonecznej Szkoły Podstawowej z Kobyłki z ciekawością i zaangażowaniem śledzili przebieg symulowanej rozprawy i losy oskarżonego „Krzysia”.

Po rozprawie, uczniowie mieli możliwość porozmawiać z Sędzią Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, Prokuratorem Rejonowym i Kuratorem Sądowym.

Po zakończonej symulacji, z uczniami o przejawach demoralizacji u małoletnich i bezpieczeństwie w internecie, rozmawiała policjantka podinspektor Wioletta Zychnowska ekspert ds. prewencji kryminalnej z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Dzieciaki zaskoczyły wszystkich dużą wiedzą na temat przestrzegania prawa polskiego przez osoby małoletnie.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska


Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.