Liczył, że uniknie kontroli

Kierowca, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, swoją ucieczkę przed policjantami zakończył, uderzając w drzewo. Uciekał, bo miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz środki odurzające. Teraz dodatkowo odpowie za próbę uniknięcia kontroli drogowej. Grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci Wydziału Prewencji KPP w Wołominie patrolujących miejscowość Helenów zwrócili uwagę na osobowego Forda. Kierowca na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie ruszył i zaczął przyspieszać. Mundurowi natychmiast zareagowali i włączając sygnały pojazdu uprzywilejowanego, pojechali za samochodem. Kierujący nie reagował na wydawane polecenia zatrzymania się i kontynuował jazdę. Po krótkim pościgu mężczyzna zatrzymał się w bocznej ulicy. 38-latek, widząc wychodzących z radiowozu funkcjonariuszy, chciał kontynuować ucieczkę. Wrzucił wsteczny bieg i podczas cofania uderzył w drzewo. Policjanci zatrzymali mężczyznę, gdy próbował wyjść z pojazdu przez drzwi pasażera.

W dalszej części interwencji funkcjonariusze dokonali sprawdzenia kierującego w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto na fotelu pasażera, mundurowi ujawnili zawinięte w folię środki odurzające.

Kierującemu fordem za podjęcie niewłaściwych decyzji grożą poważne konsekwencje. 38-latek odpowie za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, posiadanie środków odurzających i niezatrzymanie się do kontroli. Grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

oprac. MK

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.