Marki: Tymczasowy areszt dla obywateli Gruzji za usiłowanie włamania do biletomatu

Trzech obywateli Gruzji zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Markach. Mężczyźni używając łomów usiłowali włamać się do biletomatu z zamiarem kradzieży mienia. Namierzeni przez policjantów mężczyźni zostali zatrzymani. Cała trójka usłyszała zarzuty popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu, gdzie straty wyniosły 7 tys. złotych. Sąd w Wołominie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec nich tymczasowy 3-miesięczny areszt.

Kilka dni temu około 2 w nocy dyżurny z komisariatu w Markach zauważył na monitoringu miejskim trzy osoby, które próbowały włamać się za pomocą łomów do biletomatu znajdującego się przy ul. Piłsudskiego. Włamywacze ubrani byli na ciemno, mieli założone kaptury na głowach. Po chwili mężczyźni wsiedli do ciemnego pojazdu typu kombi i odjechali.

Powiadomieni o tym fakcie policjanci prewencji z miejscowej jednostki Policji namierzyli przy ul. Granicznej samochód osobowy marki Opel, w którym podróżowało trzech mężczyzn. Policjanci natychmiast przystąpili do działań. Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu. Czynności okazały się bezskuteczne. Widząc desperację kierowcy oraz zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mundurowi zdecydowali się zablokować drogę i natychmiast przystąpili do ich zatrzymania. Funkcjonariusze w pojeździe, którym uciekali obywatele Gruzji ujawnili łomy, które mogły służyć im do ostatniego włamania. Zatrzymani mężczyźni w wieku od 24 lat do 29 lat trafili do policyjnych celi. Na wniosek prokuratora Sąd w Wołominie po przedstawieniu mężczyznom zarzutów usiłowania włamania, gdzie straty wyniosły 7 tys. złotych zastosował wobec nich tymczasowe 3-miesięczne areszty. Teraz może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Tomasz Sitek

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.