Miał przy sobie narkotyki. Wpadł podczas zwykłej kontroli

Przed sądem za posiadanie substancji zabronionych odpowie 17- latek zatrzymany przez mareckich policjantów. Młody mężczyzna “wpadł” podczas rutynowej kontroli. Według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara nawet do pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Markach zatrzymali 17- letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych w Markach na ulicy 11- go Listopada w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Stróże prawa podczas patrolu miasta przed godziną 02:00 zauważyli młodego mężczyznę, wobec którego podjęli czynności legitymowania. Sprawdzenie w policyjnych systemach nie wykazało, że 17- latek jest osobą poszukiwaną. Podejrzenie policjantów wzbudziło jego nerwowe zachowanie podczas interwencji.

W trakcie kontroli osobistej, funkcjonariusze przy mężczyźnie ujawnili ponad 20 gramów różnego rodzaju środków odurzających. Substancje umieszczone w saszetce były poporcjowane i zaklejone folią izolacyjną. Wstępne badania wykazały, że były to między innymi mefedron, haszysz oraz ecstasy. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mundurowi znaleźli kolejne dwa woreczki z narkotykami. 17- latek został zatrzymany. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Kto, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, posiada środki odurzające podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Oprac. MK

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.