Modlin Twierdza: Zimowy Runmageddon zakończony sukcesem

Twierdza Modlin zapłonęła sportowymi emocjami uczestników Zimowego Runmageddonu. Organizatorowi cyklu ekstremalnych biegów przez przeszkody udało się zorganizować event zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Dzięki współpracy z lokalną policją, powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną oraz władzami Nowego Dworu, Zimowy Runmageddon zakończył się sukcesem i dostarczył wspaniałych wrażeń uczestnikom.

– Co mogę powiedzieć? To proste. Dziękujemy! Dziękujemy organizatorowi oraz lokalnym organom władzy, za to, że mogliśmy wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu. Takich emocji podczas tego pandemicznego czasu brakuje i powie to każdy, kto kocha aktywność fizyczną. Tutaj mieliśmy szansę naładować baterie, poczuć powiew optymizmu i przygody – mówi Michał, uczestnik formuły Rekrut. Zimowy Runmageddon zakończył się z sukcesem, dzięki wzorowej współpracy z lokalną policją, powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną i władzami Nowego Dworu. Sam event został objęty patronatem burmistrza Nowego Dworu oraz pozytywnie zaopiniowany przez sanepid. Nad bezpieczeństwem wydarzenia czuwał organizator i policja. W trakcie dwóch dni zawodnicy walczyli na trasie trzech formuł: Intro (3km, 15 przeszkód), Rekrut (6km, 30 przeszkód), Hardcore (21 km, 70 przeszkód).

Organizator po raz kolejny przygotował fantastyczny tor przeszkód w epickiej Twierdzy Modlin. Uczestnicy pokonywali zmyślne konstrukcje sprawdzające siłę rąk, ale także testujące skoczność jak ścianki czy Multi Rig, czy egzaminujące umiejętność czołgania się – Zasieki. – Twierdza Modlin to lokalizacja, do której cudownie wracać. Jej niezwykły teren pozwala przygotować fantastyczne wyzwanie dla żądnych przygód Runmageddończyków. Do tego widoki i klimat tego miejsca jest unikatowy i cieszymy się, że ponownie mogliśmy przygotować tam nasze zimowe wydarzenie – mówi dyrektor biegu Maciej Baranowski.

Podczas Zimowego Runmageddonu okazję zmierzyć się z przeszkodami mieli zarówno profesjonalni biegacze OCR-owi, jak i amatorzy. Ci pierwsi walczyli o jak najszybsze wyniki na torze formuły Rekrut i Hardcore. 6 kilometrów najeżone 30 przeszkodami jako pierwsi pokonali Maciej Serafiński z RajSport Active i Jekaterina Worobiewa startująca w ekipie Power Training. Na trasie 21 kilometrów z 70 przeszkodami zwycięzcami zostali: Fabian Marcel, który jako jedyny pokonał ten dystans z czasem poniżej dwóch godzin oraz Marta Łosin (02:34:24), która nad rywalkami miała aż 20 minutowa przewagę. Drużyną, która najszybciej i najsprawniej poradziła sobie z formuła Rekrut, a także Hardcore była ta powołana przez organizatora – drużyna Runmageddon.

Runmageddon na swojej stronie internetowej www.runmageddon.pl zapowiedział już kolejne 8 eventów na sezon 2021, jednak zgodnie z kalendarzem publikowanym w social mediach wiadomo, że będzie ich więcej. Kolejne wydarzenie zaplanowane jest na kwiecień i odbędzie się w Krakowie. Później fani ekstremalnych wrażeń będą mogli spróbować swoich sił między innymi w Poznaniu, Trójmieście, Ełku, na Śląsku, w Karkonoszach po czeskiej stronie gór, Wrocławiu i ponownie w Warszawie.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.