Na zakazie i bez wypełnionego zezwolenia

Kierowca uzbekistańskiego zestawu nie zastosował się do zakazu ruchu dla ciężarówek i okazał do kontroli nieważne zezwolenie na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy. Nieprawidłowości stwierdzili funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

W czwartek (16 czerwca), na ekspresowej „ósemce” w miejscowości Stary Dybów koło Wołomina, patrol ITD zatrzymał do kontroli zestaw należący do firmy z Uzbekistanu. Ciężarówką przewożono ładunek z Niemiec do Uzbekistanu. Kierowca okazał do kontroli drogowej niekompletnie wypełnione zezwolenie na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy. Oprócz tego kierowca jechał w okresie obowiązującego zakazu ruchu dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Inspektorzy ukarali kierowcę mandatem karnym, a wobec przewoźnika wszczęli postępowanie administracyjne w sprawie nałożenie kary pieniężnej. Zestaw skierowano na wyznaczony parking strzeżony.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.