Nastolatkowie grozili nożem kierowcy taksówki i ukradli samochód

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie szybko rozwikłali sprawę rozboju na kierowcy taksówki w Wołominie. Funkcjonariusze ujawnili, że sprawcami zdarzenia są osoby nieletnie. 16-latek wspólnie ze swoim 15-letnim kolegą, zamówili kurs, podczas którego grozili kierowcy taksówki nożem. Następnie ukradli samochód i zdemontowali jego części, a nóż porzucili w lesie. Usiłowali zatrzeć ślady przestępstwa i podpalili w tym celu samochód. Skradzione radio, licznik samochodowy oraz inne elementy wyposażenia auta, odnaleźli funkcjonariusze w miejscu zatrzymania nieletnich. Podczas przeszukania mieszkania, policjanci ujawnili też inne przedmioty, które pochodziły z przestępstw. Decyzją Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Wołominie 16 i 15 -latek zostali umieszczeni w schronisku dla nieletnich.

Na początku kwietnia kierowca taksówki przyjął kurs do Wołomina. Na miejscu oczekiwało na niego dwóch młodych mężczyzn. Gdy kierowca ruszył w drogę, jeden z napastników wyjął nóż i wraz ze swoim kolegą, zaczął grozić taksówkarzowi pozbawianiem życia. Sprawcy wymusili na pokrzywdzonym, aby zjechał na pobocze, po czym ukradli samochód i odjechali. Skradzionym autem udali się do kompleksu leśnego, gdzie zdemontowali elementy wyposażenia samochodu. Aby zatrzeć ślady, podpalili auto. W lesie pozostawili nóż, którym grozili kierowcy.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Ogniwa do Spraw Nieletnich wołomińskiej Komendy szybko ustalili i zatrzymali sprawców rozboju. Byli to 16 i 15-latek, którzy ze strachu przed policją ukryli się za lodówką. W mieszkaniu gdzie przebywali, funkcjonariusze odnaleźli skradzione radio, licznik samochodowy, elementy wyposażenia auta oraz inne przedmioty pochodzące z przestępstwa.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Decyzją Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Wołominie zostali umieszczeni w schronisku dla nieletnich.

sierż. sztab. Monika Kaczyńska


Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.