Nielegalnie posiadali papierosy bez polskiej akcyzy

1 mln 370 tyś. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, zabezpieczyli policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Wołominie przy wsparciu Policji z Zarządu CBŚP w Białymstoku oraz funkcjonariuszy Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 36 i 35 lat, który zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Jak ustalili funkcjonariusze, Skarb Państwa z tytułu niepłaconej akcyzy, cła oraz podatku VAT mógł ponieść straty sięgające ponad 1,5 mln złotych.

Sukcesem zakończyły się wspólne działania funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcji wołomińskiej Komendy przy wsparciu Policji z Zarządu CBŚP w Białymstoku oraz Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku na terenie powiatu płockiego. Zebrane informacje oraz wiedza, pozwoliły funkcjonariuszom na przeprowadzenie obserwacji kilku posesji w powiecie płockim, gdzie miały znajdować się nielegalne składowiska wyrobów tytoniowych pochodzących z przestępstwa.

Funkcjonariusze po przeszukaniu kilku adresów, w tym pomieszczeń mieszkalnych oraz samochodu, odnaleźli ponad 68 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn: 36-latka i 35 latka, mieszkańców powiatu płockiego. Postawiono im zarzut paserstwa akcyzowego. Łączna suma uszczupleń na szkodę Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wyniosła ponad 1, 5 mln złotych. Teraz grozi im kara grzywny lub kara pozbawienia wolności.

Nadzór nad prowadzonymi czynnościami sprawuje Prokuratura Rejonowa w Gostyninie.

sierż. szt. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.