Nieletni telefonicznie skrzyknęli się by dokonać rozboju

Cała akcja rozegrała się w poniedziałkowe popołudnie w parku w Wołominie. Dwóch nastoletnich rowerzystów zostało otoczonych przez grupę napastników, którzy zażądali od nich pieniędzy. Grozili, że jeśli nie oddadzą kasy, to ich pobiją. Nastolatkowie stracili 240 złotych. Skuteczne działania funkcjonariuszy Ogniwa ds. nieletnich KPP w Wołominie doprowadziły do zatrzymania 14-letnich sprawców rozboju. Wszyscy usłyszeli już zarzut popełnienia czynu karalnego. O wymiarze kary wobec nich zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Wołominie.

Prowodyr całego zajścia obserwował w parku dwóch nastolatków, którzy jeździli rowerami. Zadzwonił do kumpla i powiedział: ”… mam tutaj dwóch, których chcę okraść. Przychodź szybko i zawołaj innych…” Wkrótce w parku pojawiło się jeszcze 6 nieletnich. Otoczyli oni przestraszonych rowerzystów i zażądali pieniędzy. Grozili im, że jeśli nie wydadzą kasy, to ich pobiją. Nieletni sprawcy rozboju ukradli 240 złotych, po czym beztrosko poszli na mecz piłki nożnej. Po meczu wzmocnili się posiłkiem w barze fast food. Pieniędzmi, które ukradli podczas rozboju, zapłacili za jedzenie.

Policjanci Ogniwa ds. nieletnich wołomińskiej Komendy szybko ustalili wszystkich nieletnich sprawców rozboju. 6 zostało zatrzymanych i już usłyszeli zarzut dotyczący popełnionego czynu karalnego. Sprawa została skierowana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Wołominie.

To sąd podejmie decyzję o wymiarze kary wobec 14 – letnich sprawców rozboju.

podinspektor Wioletta Zychnowska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.