Nietrzeźwy jeździł skradzionym rowerem po ulicach Wołomina

Dzięki szybkiej reakcji policjantów zatrzymano sprawcę kradzieży roweru. Nietrzeźwy 39-latek, skradzionym jednośladem jeździł po ulicach Wołomina. Został zauważony przez właściciela roweru, który właśnie wracał z komendy Policji, gdzie zgłosił kradzież swojego jednośladu. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek rano do jednego z wołomińskich sklepów wszedł 39-latek. Ze sklepu ukradł nożyce do cięcia metalu. Jak później stwierdził, była ku temu okazja, więc z niej skorzystał i ukradł. Po wyjściu ze sklepu kradzionymi nożycami przeciął zabezpieczenie roweru, który był zaparkowany przed sklepem. Po czym wsiadł i odjechał jednośladem z miejsca przestępstwa. Złodzieja zauważył właściciel roweru kilka godzin później, gdy wracał z komendy Policji. Mężczyzna rozpoznał swój rower, który został mu skradziony. Zadzwonił na numer alarmowy i poinformował dyżurnego, że widział złodzieja, który porusza się jego jednośladem. Mundurowi zareagowali natychmiast. Przy dworcu kolejowym zatrzymali 39-latka. Okazało się, że był nietrzeźwy, jeździł skradzionym rowerem i miał przy sobie nożyce, które ukradł w sklepie i wykorzystał do kradzieży jednośladu.

Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut dokonania kradzieży w recydywie. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.