Nietrzeźwy z pięcioma zakazami zatrzymany przez policjantów

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zatrzymali 29-latka, który kierował Peugeotem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący był już w przeszłości notowany. Posiadał pięć zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych, w tym dwa zakazy dożywotnie. Za to przestępstwo może mu grozić kara nawet do 5 lat więzienia.

Wołomińscy policjanci, podczas służby patrolowej w Zagościńcu, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego, który na widok radiowozu gwałtownie ruszył. W aucie siedziało trzech mężczyzn, od których czuć było silną woń alkoholu. Podejrzenie funkcjonariuszy dotyczące stanu trzeźwości kierowcy, okazało się słuszne. 29-latek miał ponad jeden promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna przyznał się policjantom, że pił dwie godziny wcześniej.

W trakcie dalszej kontroli wyszło na jaw, że 29-latek był wcześniej notowany i posiadał pięć zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dwa z nich, wydane przez Sąd Rejonowy w Wołominie oraz Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej, zostały wydane dożywotnio.

Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości w związku z naruszeniem zakazu sądowego. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

Policjanci przypominają o dotkliwych sankcjach karnych za kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu. Według kodeksu karnego może to być kara ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat oraz kary finansowe, tj. kara grzywny i obowiązkowe świadczenie na fundusz postpenitencjarny oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.