Nowe boiska i wyremontowane strażnice w powiecie wołomińskim

Kolejne 13 inwestycji w powiecie wołomińskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Władze regionu przekażą ponad 1,1 mln zł na rozwój bazy sportowej i remonty strażnic. Budowa toru rowerowego typu pumptrack przy ul. Nowej w Radzyminie czy modernizacja OSP Zawady – to tylko część inwestycji, które powstaną w powiecie.

Jak zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk (klub KO), każdego roku programy wsparcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem samorządów lokalnych. – Pokazuje to, jak bardzo jest potrzebna taka pomoc finansowa. Wsparcie skierowane jest na konkretne działania, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców Mazowsza. To inwestycje, które sami zgłaszają swoim samorządom lokalnym i które mają dla nich ogromne znaczenie.

Mazowsze dla sportu
„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W powiecie wołomińskim wsparcie w wysokości ponad 967,5 tys. zł otrzyma 6 inwestycji.

Sport jest jednym z ważniejszych dziedzin życia społecznego. Sejmik województwa i Urząd Marszałkowski doceniają wartość sportu, w szczególności w rozwoju naszych dzieci i młodzieży. Realizują programy i dotują różnego rodzaju przedsięwzięcia. Już w II Rzeczpospolitej Marszałek Piłsudski starał się interesować młodych ludzi sportem inicjując powstanie Centralnego Instytutu Wychowania Fizycznego obecnie jest to Akademia Wychowania Fizycznego. Rozwijajmy sport, bo każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości – podkreśla radna województwa mazowieckiego Jadwiga Zakrzewska (klub KO).

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie wołomińskim:
– budowa toru rowerowego typu pumptrack przy ul. Nowej w miejscowości Radzymin – 150 tys. zł;
– modernizacja wielofunkcyjnego boiska oraz sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Strachówce – 127,5 tys. zł;
– modernizacja obiektów stadionu miejskiego w Tłuszczu – 200 tys. zł;
– modernizacja i rozwój infrastruktury sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji „Huragan” w Wołominie wraz z zapleczem sanitarnym – 200 tys. zł;
– zagospodarowanie terenu sportowo-rekreacyjnego przy Zespole Szkół w Jadowie – 180 tys. zł;
– modernizacja sali sportowej Szkoły Podstawowej w Józefowie – 110 tys. zł.

Mazowsze dla straży pożarnych
Na Mazowszu funkcjonuje blisko 2 tys. jednostek OSP, dysponują one blisko 1,9 tys. remiz strażackich. W tegorocznej edycji programu Mazowieckie Strażnice OSP-2022 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości maksymalnie 30 tys. zł. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły w sumie 244 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 7,1 mln zł. Po ocenie formalnej i merytorycznej wniosków, dofinansowanie w wysokości w sumie ponad 6,5 mln zł trafi do 240 mazowieckich gmin i miast. Znalazło się wśród nich także 7 strażnic z powiatu wołomińskiego. Na ich remont samorząd województwa przeznaczy 192 tys. zł.

Radna województwa, przewodnicząca sejmikowej Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu, Anna Brzezińska (klub KO) zaznacza, że pomoc finansowa dla ochotniczych straży pożarnych oznacza poprawę warunków pracy druhów i druhen z Mazowsza. – To właśnie oni na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo. Dzięki naszemu wsparciu gminy wykonają remonty strażnic i garaży. Razem z samorządowcami dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza.

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie wołomińskim:
– modernizacja strażnicy OSP Myszadła, gmina Jadów – 30 tys. zł;
– modernizacja strażnicy OSP Krusze, gmina Klembów – 30 tys. zł;
– remont strażnicy OSP Kobyłka, miasto Kobyłka – 30 tys. zł;
– modernizacja strażnicy OSP Lasków, gmina Dąbrówka – 30 tys. zł;
– modernizacja strażnicy OSP Zawady, gmina Radzymin – 30 tys. zł;
– remont strażnicy OSP Ossów, gmina Wołomin – 30 tys. zł;
– remont strażnicy OSP Nowe Ręczaje, gmina Poświętne – 12 tys. zł.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.