Odepchnął ochroniarza i uciekł ze skradzionym sprzętem

Wspólne działania policjantów z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie doprowadziły do zatrzymania 25-letniego sprawcy kradzieży rozbójniczej. Do zdarzenia doszło w październiku w sklepie drogeryjnym w Wołominie. Wtedy to młody mężczyzna ukradł markowe perfumy i uciekł ze sklepu. Pracownik ochrony, który próbował zatrzymać sprawcę, został przez niego odepchnięty. Upadł na ziemię i stracił przytomność. Zatrzymany 25-latek usłyszał już zarzuty. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wołominie sąd wydał postanowienie o areszcie tymczasowym na 3 miesiące dla sprawcy . Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 10 października br. w Wołominie. Do drogerii wszedł 25-latek z dużą, czarną, sportową torbą. Z półki zdjął pudelka z perfumami o łącznej wartości ponad 1100 zł, po czym schował je do torby i wyszedł ze sklepu.

Kradzież zauważył pracownik ochrony, który natychmiast zareagował i wybiegł za sprawcą. Dogonił go na parkingu przed sklepem. Gdy próbował zatrzymać młodego mężczyznę, ten odwrócił się, odepchnął ochroniarza i uciekł. Pracownik ochrony upadł na ziemię i stracił przytomność. Mieszkaniec Wołomina, który był świadkiem całego zajścia, podbiegł do nieprzytomnego mężczyzny i udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Wezwał również karetkę pogotowia, która przetransportowała poszkodowanego do szpitala.

Wspólne działania funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo Śledczego z Wołomina doprowadziły do szybkiego ustalenia i zatrzymania sprawcy tego przestępstwa. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów kradzieży rozbójniczej 25-latkowi. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wołominie sąd wydał postanowienie o areszcie tymczasowym na 3 miesiące dla sprawcy. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.