Odpowiedzialność prawna nieletnich – spotkanie młodzieży z policjantem

Prelekcje z młodzieżą Branżowej Szkoły I Stopnia im. kpt. Stefana Pogonowskiego w Radzyminie przeprowadził policjant Ogniwa do spraw Profilaktyki, Nieletnich i Patologii z Wydziału Prewencji w Wołominie. Na spotkaniu poruszył kwestie dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Młodszy aspirant Rafał Szymański skupił się przede wszystkim na przedstawieniu uczniom przepisów Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. W związku z tym, iż słuchacze to młodzież w różnym przedziale wiekowym, istotnymi dla nich zagadnieniami było poznanie odpowiedzialności prawnej w zależności od ukończonego wieku. Policjant wyjaśnił uczestnikom pojęcie demoralizacji oraz opowiedział o najczęściej popełnianych przez młodzież czynach karalnych, również tych dokonywanych za pośrednictwem internetu.

W dalszej części spotkania, funkcjonariusz omówił zagrożenia związane z posiadaniem lub udzielaniem środków odurzających, takich jak narkotyki czy dopalacze. Przedstawił młodym ludziom nie tylko konsekwencje prawne ale także aspekt zdrowotny.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska


Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.