Operacyjni odzyskali skradzione Mitsubishi

Realizacja północnopraskich kryminalnych wchodzących w skład grupy Skorpion wspieranych przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie pozwoliła odzyskać mitsubishi skradzione na terenie Niemiec. Do tej sprawy operacyjni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w Prokuraturze w Wołominie usłyszeli zarzuty karne. Wszyscy są podejrzani o paserstwo. Na czas prowadzonego postępowania prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Piątkowa realizacja policjantów z północnopraskiej grupy „Skorpion” była poprzedzona wnikliwą pracą operacyjną w środowisku osób związanych z przestępczością samochodową. Działania funkcjonariuszy, którzy stale monitorują ten rodzaj przestępczości, pozwoliły na uzyskanie informacji o skradzionym mitsubishi, który miał być ukrywany na posesji w Radzyminie.

Północnoprascy operacyjni wspierani przez kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zaplanowali wspólne działania. Ich skutkiem było ujawnienie szukanego pojazdu. Kiedy policjanci sprawdzili jego numery identyfikacyjne w dostępnych bazach danych potwierdzili, że został on skradziony 26 lipca z terenu Niemiec. Na terenie posesji funkcjonariusze ujawnili również części ze zdemontowanych pojazdów.

Policjanci zatrzymali do tej sprawy dwóch mężczyzn w wieku 32 i 47 lat i 44-letniego właściciela posesji.

Odzyskane mitsubishi po oględzinach zostało zabezpieczone na parkingu depozytowym. Trzej zatrzymani trafili do Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Ich sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego.

W sobotę mężczyźni zostali przesłuchani w prokuraturze, gdzie postawiono im zarzuty dotyczące paserstwa. Prokurator zdecydował o objęciu ich policyjnym dozorem na czas prowadzonego postępowania. Przestępstwo, o które są podejrzani zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

kom. Paulina Onyszko

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.