Otwarcie nowej siedziby komisariatu w Radzyminie

W poniedziałek (27.07) oddany został do użytku nowy Komisariat Policji w Radzyminie. Pozwoli to znacznie podwyższyć komfort pracy policjantów i pracowników Policji oraz zapewnić odpowiednie warunki do przyjmowania mieszkańców. W uroczystości wzięli udział: I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Agustyniak, Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Po złożeniu przez dowódcę uroczystości nadkomisarza Radosława Gos meldunku I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariuszowi Augustyniakowi o gotowości do rozpoczęcia apelu, został wprowadzony poczet sztandarowy Komendy Stołecznej Policji oraz odegrano hymn państwowy.

Gości powitał Komendant Powiatowy Policji w Wołominie podinsp. Marek Ujazda. Podziękował on wszystkim osobom, których praca, zaangażowanie i wsparcie przyczyniło się do budowy nowego Posterunku Policji w Radzyminie. W szczególności podziękował Komendantowi Głównemu oraz Komendantowi Stołecznemu Policji za wpisanie w Program Modernizacji Służ Mundurowych budowy nowej siedziby Komisariatu Policji w Radzyminie. Z okazji Święta Policji podinsp. Marek Ujazda w swoim przemówieniu podziękował także funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym za ich ciężką pracę, zaangażowanie zwłaszcza w trudnym czasie epidemii.

Do skutecznych działań odwołał się w swoim przemówieniu I Zastępca Komendanta Głównego nadinsp. Dariusz Augustyniak. Generał nawiązał do rekordowej liczby ponad 100 nowych obiektów policyjnych oddanych do użytku w tym roku. Generał podziękował w imieniu najważniejszych osób w państwie, jaki i w imieniu Komendanta Głównego Policji za poświęcenie, trud, wspaniałą realizację nowych obowiązków wynikających z pandemii. I Zastępca Komendanta Głównego życzył też policyjnego szczęścia.

Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej w swoim przemówieniu powiedział: – Radzymin to miasto o dużym potencjale gospodarczo społecznym i my jako policja musieliśmy stanąć na wysokości zadania i postarać się o to, żeby w tym pięknym budynku pracowali policjanci i podnosili bezpieczeństwo mieszkańców. Komendant odniósł się również do bardzo dobrych wyników, w tym wysokiej wykrywalności przestępstw kryminalnych w powiecie wołomińskim (wyższej niż średnia garnizonu). Podkreślił też że dzięki bardzo dobrej pracy policjantów, Wołomin jest drugim powiatem co do ilości zabezpieczonego mienia. Podziękował też za zaangażowanie, profesjonalizm bardzo dobrą pracę policjantów zajmującego się przestępczością nieletnich oraz z wydziału ruchu drogowego i pionu prewencji.

Do podziękowań oraz życzeń satysfakcji z nowo oddanego budynku przyłączył się pan Michał Pruszyński szef Gabinetu Politycznego MSWiA , który odczytał list Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego.

Swoje słowo do policjantów skierował również Starosta Wołomiński Adam Lubiak, podziękował za zaangażowanie i dobrą służbę policjantów oraz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania komisariatu. Natomiast Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński, przyłączył się do wcześniejszych wypowiedzi oraz w sposób szczególny podziękował lokalnym przedstawicielom i wykonawcom. Burmistrz w prezencie podarował komendantowi komisariatu w Radzyminie herb Radzymina.

Dzisiejsze uroczystości były też okazją do odznaczenia medalami, odznakami oraz mianowaniem na wyższe stopnie policyjne.

Uroczyste otwarcie siedziby Komisariatu Policji w Radzyminie poprzedziło wręczenie symbolicznego klucza z rąk I Zastępcy Komendanta Głównego nadinsp. Dariusza Augustyniaka i Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie Pana podinsp. Marka Ujazdy klucze odebrał pan nadkomisarz Paweł Piórkowski komendant komisariatu. Poświęcenia budynku dokonał wikary radzymińskiej parafii ksiądz Daniel Filipowicz.

Potrzeba budowy nowego obiektu pojawiła się listopadzie 2013 r., wtedy też Komenda Stołeczna zwróciła się z wnioskiem do Starostwa Wołomińskiego o przekazanie działki położonej w Radzyminie przy ul. Traugutta o powierzchni 0,3170 ha pod budowę nowej siedziby komisariatu. Decyzja o budowie nowego, większego i nowoczesnego komisariatu była podyktowana zbyt małą kubaturą oraz niskim standardem wykończenia. W lutym 2014 r. Starosta Wołomiński wydał decyzję orzekając o przekazanie działki. W listopadzie 2018 r. podpisano umowę na realizację a w 2019 r. rozpoczęto prace budowlane, które zgodnie z umową zakończyły się 30 czerwca 2020 r., kiedy to budynek został przekazany do użytku. Budowa nowego komisariatu została sfinansowana z rządowego Programu modernizacji Policji. Jej łączny koszt to blisko 8 000 000 złotych . Wsparcie w postaci gruntu pod budowę oraz 300 000 zł na realizację inwestycji pochodziło od Gminy Radzymin.

Nowy Komisariat spełnia nowoczesne standardy techniczne obowiązujące w obiektach służbowych Policji. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom funkcjonalno-użytkowym powstały właściwe warunki dla obsługi interesantów również tych z niepełnosprawnością ruchową. W budynku o powierzchni ponad 800 m2 docelowo służbę pełnić będzie 32 funkcjonariuszy i 2 dwóch funkcjonariuszy cywilnych. Komisariat Policji w Radzyminie obejmuje swoim zasięgiem dwie gminy: Radzymin i Dąbrówkę o łącznej powierzchni 12 951 km2, którą zamieszkuje 26 817 mieszkańców.

podkom. Katarzyna Przybysz-Zdunek

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.