Podejrzany o śmiertelne pobicie rodaka trafił do aresztu

Prowadzone przez funkcjonariuszy z komisariatu w Ząbkach śledztwo po nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wołominie doprowadziło do zatrzymania 38-letniego obywatela Ukrainy podejrzewanego o pobicie na początku stycznia bieżącego roku ze skutkiem śmiertelnym 43-letniego rodaka. Policjanci i prokurator skierowali do sądu w Wołominie materiały postępowania z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 38-latka. Ten wydał postanowienie o umieszczeniu mężczyzny w areszcie na okres najbliższych 3 miesięcy. Teraz może mu grozić kara pozbawienia wolności od lat 5, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy z komisariatu w Ząbkach, nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Wołominie dotyczyło zdarzenia do jakiego doszło w nocy z 12 na 13 stycznia bieżącego roku w jednym z domów na terenie Ząbek. Zebrany materiał dowodowy wskazywał na to, że mogło tam dojść do pobicia 43-letniego obywatela Ukrainy, który z poważnymi obrażeniami twarzoczaszki trafił do szpitala, gdzie dzień później zmarł. W początkowej fazie prowadzonego postępowania policjanci przesłuchali 38-letniego rodaka zmarłego mężczyzny, który wynajmował mu mieszkanie.

Analiza zgromadzonych materiałów w tym opinia biegłego lekarza oraz wyniki sekcji zwłok zmarłego 43-latka, wskazały inny obraz okoliczności tego zdarzenia, niż przedstawiony podczas przesłuchania przez właściciela nieruchomości. Kilka dni temu funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego obywatela Ukrainy, któremu przedstawiono zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, następstwem czego była śmierć 43-letniego rodaka.

Policjanci i prokurator skierowali do sądu w Wołominie materiały postępowania z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 38-latka. Ten wydał postanowienie o umieszczeniu mężczyzny w areszcie na okres najbliższych 3 miesięcy. Teraz może mu grozić kara pozbawienia wolności od lat 5, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

asp. szt. Tomasz Sitek

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.