Podejrzany o usiłowanie kradzieży z włamaniem zatrzymany na gorącym uczynku

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zatrzymali na gorącym uczynku 29-latka. Mężczyzna jest podejrzany o usiłowanie kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego budynku, skąd chciał ukraść między innymi metalowe rury, elementy armatury łazienkowej czy żyrandol. Wpadł w ręce mundurowych dzięki czujności sąsiadów.

Kilka dni temu w godzinach porannych, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołominie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że do jednego z niezamieszkałych domów w mieście prawdopodobnie ktoś się włamał. Właściciel posesji taką informację uzyskał od zaniepokojonych sąsiadów.

Na miejsce natychmiast skierowane zostało Ogniwo Wywiadowczo – Patrolowe Wydziału Prewencji KPP w Wołominie. Po przybyciu mundurowi dokładnie sprawdzili posesję oraz wszystkie pomieszczenia w budynku. W jednym z nich zastali 29- letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego. Funkcjonariusze ujawnili też uszkodzone zabezpieczenia, a w garażu znaleźli przygotowane do wyniesienia metalowe rury, elementy armatury łazienkowej czy żyrandol. Wezwany na miejsce zdarzenia technik kryminalistyki zabezpieczył ujawnione ślady.

Zatrzymany 29-latek trafił do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy, pozwolił na postawienie podejrzanemu zarzutu usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyzna już wcześniej dopuścił się podobnych przestępstw i dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. W takim przypadku sąd może zwiększyć grożąca mu karę 10 lat więzienia dodatkowo o połowę.

mł. asp. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.