Policja i Straż Miejska na drogach powiatu wołomińskiego

Kolejne patrole Policji i Straży Miejskiej na drogach powiatu wołomińskiego. Działania te mają bezpośrednio wpłynąć na zapewnienie porządku publicznego oraz bezpieczeństwa mieszkańców i osób przyjezdnych, a także bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Zadaniem wspólnych patroli jest przede wszystkim reagowanie na wszelkie wykroczenia i przestępstwa.

Policja, realizując zadania wymienione w Ustawie o Policji, w celu zapobiegania popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawisk kryminogennych, współdziała z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi. Jedną z takich instytucji, z którą wołomińska policja współpracuje jest m. in. Straż Miejska.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej pełnią patrole na terenie miasta Wołomin oraz całego powiatu. Można ich spotkać zarówno w patrolach pieszych, jak i zmotoryzowanych.

Zadaniem łączonego patrolu – policjanta i strażnika, jest przede wszystkim zapewnienie i utrzymanie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego. Chodzi o to, aby mieszkańcy oraz osoby przyjezdne czuły się jeszcze bardziej bezpiecznie i mogły liczyć na szybką i profesjonalną pomoc ze strony służb, gdy zajdzie taka potrzeba.

mł. asp. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.