Policyjne małżeństwo w akcji poza służbą

Dzięki wzorowej postawie policyjnego małżeństwa, przed wymiarem sprawiedliwości stanęli 18, 27 oraz 32-latek. Mężczyźni pod koniec maja bieżącego roku, w pociągu jadącym z Wołomina do Warszawy, zakłócali porządek publiczny i zdewastowali przedział kolejowy. Interweniujących funkcjonariuszy znieważyli, grozili im, a nawet dokonali czynnej napaści na policjanta. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wołominie, wobec 18 i 27-latka, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu, zaś wobec 32-latka dozór policyjny.

Pod koniec maja bieżącego roku policjant wydziału kryminalnego wracał do domu pociągiem z Wołomina do Warszawy. W przedziale kolejowym trzech mężczyzn jadących w tym samym kierunku zaczęło zakłócać porządek publiczny. Głośne zachowanie, spożywanie alkoholu oraz tłuczenie butelek wywołało zdecydowaną reakcję funkcjonariusza.

O incydencie w pociągu, kryminalny w pierwszej kolejności powiadomił dyżurnego KPP w Wołominie i poprosił o wsparcie. Następnie podjął interwencję wobec mężczyzn, uprzednio informując ich, że jest policjantem.

Polecił im, by wysiedli na stacji PKP Zielonka, gdzie czeka na nich patrol policji. Interwencja policjanta wzbudziła agresję mężczyzn. Dwóch z nich zaczęło grozić funkcjonariuszowi. Używali wobec niego wulgaryzmów i zaatakowali go. Trzeci usiłował ukraść plecak, w którym kryminalny miał dokumenty i pieniądze. Gdy drzwi pociągu otworzyły się na stacji PKP w Zielonce, wsparcia mundurowemu udzieliła czekająca na niego żona – policjantka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Podjęte przez policyjne małżeństwo działania doprowadziły do zatrzymania 32-latka. 18-latek, który oddalił się ze stacji PKP, kilka godzin po zdarzeniu wpadł w ręce wołomińskich policjantów. Niedługo pocieszył się wolnością również trzeci z mężczyzn, 27-latek, który na początku czerwca został zatrzymany przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Warszawie.

18-latek oraz 27-latek usłyszeli zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza, znieważenia i kierowania gróźb karalnych wobec policjantów. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wołominie, sąd zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt tymczasowy.

32-latek usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży plecaka, dokumentów oraz pieniędzy. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wołominie, na czas prowadzonego śledztwa, zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny.

mł. asp. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.