Poszukiwany mężczyzna ukradł Hondę i telefon komórkowy

Policjanci z wydziału kryminalnego z Białołęki zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży pojazdu marki honda i telefonu komórkowego. 18-latek zaczepił nieznanego mężczyznę i wykorzystał jego nieuwagę, kiedy ten przekładał warzywa do drugiego samochodu. Jak się później okazało sprawca był poszukiwany w celu doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i trafił do placówki opiekuńczej.

Do kryminalnych z Białołęki wpłynęła informacja, że na terenie jednego z parkingów został skradziony pojazd m-ki honda. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kiedy przekładał warzywa z jednego auta do drugiego, podszedł do niego nieznany mężczyzna i zaczęli rozmawiać. W pewnym momencie rozmówca błyskawicznie wsiadł do otwartego samochodu i odjechał. W aucie był również telefon pokrzywdzonego.

Zaledwie po kilku dniach operacyjni otrzymali informację, że na terenie powiatu wołomińskiego policjanci zatrzymali 17-latkę, która była poszukiwana przez Komisariat Policji Warszawa Targówek. Nastolatka miała przy sobie telefon, który należał do zgłaszającego. Kiedy na miejsce przyjechali kryminalni z Białołęki zauważyli, że całej sytuacji przygląda się młody mężczyzna. Jak się okazało był to partner 17-latki i to właśnie on dokonał kradzieży pojazdu.

Młoda kobieta została przekazana rodzicom, natomiast jej partner został zatrzymany i przewieziony do komisariatu na ul. Myśliborskiej. 18-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Został doprowadzony do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego dozór policyjny. W związku z tym, że mężczyzna był poszukiwany w celu doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego, po wykonanych czynnościach został umieszczony w placówce.

mł. asp. Irmina Sulich

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.