Poszukiwany wpadł z narkotykami

Prawie 1,5 kilograma środków odurzających i substancji psychotropowych, których szacowana wartość to ponad 100 tysięcy złotych, zabezpieczyli policjanci z Wydziału Patrolowego Komisariatu Policji w Ząbkach w mieszkaniu 37- latka. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających zabronionych prawem. Najbliższe trzy miesiące 37- latek spędzi w areszcie śledczym.

Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo Interwencyjnego z Ząbek podczas służby w rejonie ulicy Powstańców, zauważyli dwóch nerwowo zachowujących się mężczyzn. Wszystko wskazywało na to, że w pobliżu samochodu przy którym stali, dochodzi do jakiejś transakcji.

Gdy policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzn jeden z nich zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg i wezwali wsparcie. Już po kilku minutach zatrzymali 37-latka, który miał przy sobie kokainę, zawiniętą w folię aluminiową. Drugi z mężczyzn, 38-latek, wpadł w ręce mundurowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Podczas czynności 37- latek wprowadzał funkcjonariuszy w błąd, co do swojej tożsamości podając dane brata. Za wszelką cenę chciał ukryć swoje miejsce zamieszkania. Jednak stróże prawa znaleźli przy nim klucz do mieszkania, do którego udali się wspólnie z mężczyzną. Mając ogromne doświadczenie w tego typu sprawach, policjanci skontrolowali lokal. W sypialni ujawnili prawie 1,5 kilograma środków odurzających i substancji psychotropowych takich jak: kokaina, marihuana, amfetamina oraz substancje psychotropowe w postaci 3006 tabletek MDMA, których wartość szacowana jest na ponad 100 tysięcy złotych. W mieszkaniu były również wagi elektroniczne i woreczki strunowe służące do hermetycznego pakowania.

W toku wykonywanych przez policjantów czynności okazało się, że 37-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Wołominie wszczęła śledztwo w tej sprawie. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 37- latkowi przez prokuratora zarzutu za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Decyzją Sądu Rejonowego w Wołominie, mieszkaniec Ząbek, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz grozi mu kara od roku do 10 lat więzienia.

Wobec 38-latka za udzielenie innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej zastosowano policyjny dozór.

mł. asp. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.